AXA zmienia się w UNIQA

15 października 2020 roku AXA i UNIQA sfinalizowały transakcję zakupu przez UNIQA spółek AXA w Polsce, w Czechach i na Słowacji. Oznacza to, że w Polsce Grupa UNIQA stała się nowym właścicielem AXA Ubezpieczenia Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji, AXA Życie Towarzystwa Ubezpieczeń, AXA Polska, AXA Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych i AXA Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego.

Transakcja nie dotyczy innych firm działających w Polsce pod marką AXA - AXA Partners, AXA Assistance ani AXA XL.


 

Łączymy to, co w nas najlepsze, aby pozostać dobrym pracodawcą, zaufaną instytucją finansową, z konkurencyjną ofertą i wygodnym serwisem.


Razem weszliśmy do ścisłej czołówki polskiego rynku ubezpieczeń - z 5 mln klientów oraz przypisem składki wartym niemal 4 mld zł staliśmy się 5. co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Polsce.
AXA i UNIQA w Polsce działają jeszcze jako odrębne podmioty prawne. Do czasu pełnej integracji spodziewanej przed końcem I półrocza 2021 r. nic się nie zmienia dla naszych klientów, pracowników i partnerów. Klienci nie muszą teraz podejmować żadnych działań.
Gdy przyjdzie czas połączenia, dołożymy wszelkich starań, aby przebiegało harmonijnie, a wszyscy czuli się dobrze poinformowani. Na tej stronie będziemy przekazywać aktualne informacje dotyczące fuzji oraz, co te zmiany w przyszłości dla Państwa oznaczają.


Harmonogram fuzji AXA i UNIQA

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online