AXA wkrótce zmieni się w UNIQA

Grupa UNIQA otrzymała zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na przejęcie spółek AXA Ubezpieczenia TUiR, AXA Życie TU i AXA PTE. To kolejny krok, który przybliża nas do połączenia AXA z UNIQA w Polsce i wejścia do ścisłej czołówki polskiego rynku ubezpieczeń - z 5 milionami klientów oraz przypisem składki wartym niemal 4 mld zł staniemy się 5. największym ubezpieczycielem w Polsce.

Do finalizacji transakcji zakupu spółek AXA przez UNIQA wymagana jest jeszcze decyzja KNF dotycząca AXA TFI oraz decyzje nadzoru czeskiego i słowackiego, co ma nastąpić na przełomie III i IV kwartału 2020 roku. Pełna integracja AXA z UNIQA odbędzie się na mocy prawnego połączenia spółek ubezpieczeniowych, na które ponownie musi wyrazić zgodę Komisja Nadzoru Finansowego. Spodziewamy się, że nastąpi to przed końcem I półrocza 2021 roku.

Do tego czasu nic się nie zmienia dla naszych klientów, partnerów i pracowników obu firm. Klienci nie muszą podejmować żadnych kroków. Dołożymy wszelkich starań, aby proces połączenia przebiegał harmonijnie, a wszyscy czuli się dobrze poinformowani.  Na tej stronie będziemy przekazywać aktualne informacje dotyczące fuzji oraz, co te zmiany dla Państwa oznaczają.

AXA poinformowała o zamiarze sprzedaży do UNIQA spółek w Polsce, Czechach i na Słowacji w lutym 2020 roku. Przeczytaj informację prasową.

Harmonogram fuzji AXA i UNIQA

Jak oceniasz
serwis axa.pl?