AXA poprawia wyniki

AXA zebrała w pierwszym półroczu tego roku o 27% więcej niż w roku ubiegłym składek z ubezpieczeń na życie i o 30% więcej z ubezpieczeń majątkowych.

Dziennik Ubezpieczeniowy w artykule „Axa poprawia wyniki” podsumował działalność Axy w tym roku:

AXA po I półroczu 2013 r.:

  • 549,9 mln zł składki w spółce życiowej
  • 119,52 mln zł w spółce majątkowej

Grupa AXA w I półroczu 2013 r. zebrała w sumie 669,4 mln zł składki przypisanej brutto. Grupa poprawiła także zarówno wynik techniczny, jak i wynik finansowy netto.

W segmencie życiowym przypis wyniósł 549,9 mln zł, co oznacza wzrost o 27% w porównaniu z rokiem ubiegłym. "Zebraliśmy więcej składek w naszej spółce życiowej, niż zakładaliśmy. Po pół roku mamy wyższą niż spodziewana sprzedaż polis ze składką jednorazową w produktach ochronnych oraz inwestycyjnych" - komentuje Maciej Szwarc, prezes AXA.

Podkreśla także zwiększenie kontroli nad kosztami i poprawę efektywności. "Jeśli nie dojdzie do jakichś niespodziewanych wydarzeń na rynku, to zrealizujemy zakładane plany finansowe na ten rok" - dodaje.

W spółce majątkowej przypis składki wzrósł o 30%, do 119,52 mln zł. Nastąpił wzrost sprzedaży ubezpieczeń korporacyjnych, choć nie w takim stopniu jak planowano. Maciej Szwarc podkreśla, że strategia AXA nie opiera się na zwiększaniu wolumenów, ale na dochodowości, a ta się poprawia. "Staramy się nie uczestniczyć w wojnie cenowej, co wprawdzie mogłoby chwilowo polepszyć wyniki, ale w końcowym rozrachunku negatywnie wpłynęłoby na dochodowość" - tłumaczy.

AXA stawia także na nowe kanały sprzedaży ubezpieczeń majątkowych, głównie rozszerzając współpracę z bankami. W efekcie spodziewa się utrzymać w spółce majątkowej dynamikę z 2012 roku.

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online