AXA TFI – maj nagrodził uczestników AXAFIO!

Maj okazał się kolejnym zyskownym miesiącem dla uczestników subfunduszy AXA FIO. Wyniki inwestycyjne osiągnięte przez subfundusze akcyjne i subfundusze mieszane uplasowały je na czołowych miejscach na podium.

Na szczególną uwagę zasługują subfundusze AXA Akcji i AXA Akcji „Big Players”, sklasyfikowane w tej samej grupie porównawczej, zajmujące pierwszą i drugą pozycję w grupie. Pomimo stosunkowo krótkiej, historii coraz wyraźniej widać, że Zarządzający AXA TFI wysoko ustawili sobie poprzeczkę, jeśli chodzi o wyniki subfunduszy. Ich wysiłki są nagradzane czołowymi miejscami poszczególnych subfunduszy w zestawieniach grup porównawczych i to niezależnie od branego pod uwagę okresu.

„Zarządzający AXA FIO, którego subfundusze przyniosły inwestorom w maju rekordowe 1,22 proc. – w przypadku AXA Akcji „Big Players” oraz 1,15 proc. – w przypadku AXA Akcji, zawdzięczają swój sukces starannemu doborowi spółek do portfela. Stawiamy na niedowartościowane spółki, z dobrymi perspektywami i dużym potencjałem wzrostu.  Przyjęta strategia pozwala na osiąganie bardzo dobrych wyników również w trakcie korekty. Inwestujemy zgodnie z trendem długoterminowym, bez stosowania timingu.” - mówi Adam Drozdowski, dyrektor ds. strategii akcyjnych w AXA TFI.

„Bardzo dobre wyniki funduszy inwestujących w akcje to nie jedyny nasz sukces w maju. Paweł Mizerski został po raz drugi nagrodzony w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanego przez NBP i gazetę Parkiet. Konsekwentnie stawiamy na budowanie doświadczenia, zaangażowanie i ciągły rozwój zespołu. Jesteśmy przekonani że zgrany i doświadczony zespół oraz nasz zdyscyplinowany i systematyczny proces inwestycyjny przyczynią się do utrzymania naszych wyników również w przyszłości.” – podkreśla Leszek Auda, dyrektor dep. zarządzania aktywami.

 „Jesteśmy dumni z naszego Zespołu zarządzającego i wyników, które nagradzają uczestników subfunduszy AXA FIO. Od początku podkreślaliśmy, że budując AXA TFI stawiamy na wysokiej klasy specjalistów z ogromnym doświadczeniem. Teraz zarówno wyniki inwestycyjne, stale rosnąca sieć dystrybucji oraz liczba klientów potwierdzają nasze słowa. Jestem przekonana, że w kolejnych miesiącach zobaczymy dynamiczny wzrost AXA TFI na rynku funduszy inwestycyjnych.” - powiedziała Aneta Podyma-Debriat, Prezes Zarządu AXA TFI S.A.

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Anna Smółka – Gnauck
Tel. +48 601 39 41 70
e-mail: biuro.prasowe@axa-polska.pl

Grupa AXA
Grupa AXA jest światowym liderem w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego. Jesteśmy obecni w 56 krajach, zatrudniamy 214 000 pracowników, zaufały nam 93 miliony klientów. Wg rankingu Interbrands marka AXA jest marką numer 1 światowych ubezpieczeń.W 2010 roku Grupa AXA odnotowała przychody w wysokości 91 mld euro oraz 3,9 mld euro dochodów z działalności podstawowej (underlying earnings).

Grupa AXA w Polsce
W Polsce działamy za pośrednictwem następujących podmiotów: AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S. A., AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S. A., AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S. A., AXA TFI oraz AXA Polska S. A. i Avanssur S. A. Oddział w Polsce (działający pod marką handlową AXA Direct). Naszym Klientom oferujemy ubezpieczenia ochronne, inwestycyjne, emerytalne, komunikacyjne, turystyczne oraz ubezpieczenia korporacyjne.  W Polsce zaufało nam do tej pory ponad 1,5 mln klientów.

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online