AXA TFI w Supermarkecie Funduszy Inwestycyjnych mBanku oraz w ofercie inwestycyjnej Multibanku.

W efekcie nawiązania współpracy z AXA TFI w ofercie Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych mBanku pojawiły się nowe fundusze zarządzane przez AXA TFI.

Klienci mBanku mogą już nabywać jednostki uczestnictwa w funduszach zarządzanych przez AXA TFI. Towarzystwo oferuje fundusz AXA FIO, składający się z ośmiu zróżnicowanych subfunduszy. Minimalna wartość pierwszej wpłaty do funduszu wynosi 500 zł, a każdej kolejnej 100 zł. Aktualnie Klienci mBanku mogą zainwestować w ponad 270 funduszy należących do 18. różnych towarzystw.

AXA TFI dołączyła też do grona towarzystw współpracujących z MultiBankiem. Nowe fundusze klienci mogą kupować bezprowizyjnie w ramach internetowej platformy MultiBanku lub w jego placówkach. Platforma zintegrowana jest z podstawowym rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym klienta, co usprawnia proces nabycia jednostek oraz umożliwia ich zakup 24 godziny na dobę. Obecnie w MultiBanku dostępnych jest 287 funduszy inwestycyjnych, w tym 16 z nich to produkty prestiżowe, których próg wejścia to ok. 40 tys. euro.

Cieszymy się z podpisania dwóch nowych umów dystrybucyjnych umożliwiających dostęp do naszych funduszy Klientom mBanku i Multibanku. Jesteśmy przekonani, że połączenie znakomitych wyników inwestycyjnych naszych subfunduszy – przypomnimy, że w maju subfundusze AXA FIO znalazły się w ścisłej czołówce funduszy inwestycyjnych, a AXA Akcji „Big Players” został ogłoszony przez Puls Biznesu funduszem miesiąca za maj  – oraz profesjonalizm naszych partnerów bankowych przyniesie korzyści Klientom obu Banków - powiedziała Aneta Podyma-Debriat, Prezes Zarządu AXA TFI S.A.
O AXA TFI SA

AXA TFI działa na rynku od lipca 2010 r. W jego ofercie znajduje się  AXA FIO składający się z ośmiu subfunduszy:

  • AXA Subfundusz Akcji „Big Players”,
  • AXA Subfundusz Equity Active Asset Allocation (AAA),
  • AXA Subfundusz Akcji,
  • AXA Subfundusz Bond Active Asset Allocation (AAA),
  • AXA Subfundusz Obligacji,
  • AXA Subfundusz Lokacyjny,
  • AXA Subfundusz Zrównoważony,
  • AXA Subfundusz Stabilnego Wzrostu.

Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) mBanku jest pierwszą w Polsce platformą internetową pozwalającą na bezprowizyjny zakup jednostek uczestnictwa w ponad 270. funduszach należących do 18. różnych towarzystw. Inwestowanie w ramach SFI pozwala na zbudowanie zróżnicowanego portfela inwestycyjnego opartego nie tylko standardowe fundusze akcyjne, rynku pieniężnego, obligacyjne czy hybrydowe, ale także o unikatowe fundusze indeksowe  i etyczne. SFI jest produktem zintegrowanym z rachunkiem podstawowym eKONTO, co oznacza stały, 24-godzinny dostęp przez zdalne kanały tj. internet czy mLinia.

mBank, będący częścią BRE Banku SA, jest otwartą platformą finansową dla Klientów indywidualnych i firmowych. Zapewnia dostęp do szerokiej oferty produktów bankowych, inwestycyjnych i ubezpieczeniowych. W najnowszej edycji rankingu konsumenckiego „Jakość Obsługi” (wrzesień 2010 r.) otrzymał przyznawane przez konsumentów „Godło Jakości Obsługi 2010”. W grudniu 2009 r. w rankingu „Bank Najbliższy Klientowi” „Dziennika Gazety Prawnej”, Expandera i CBM Indicator, został także ogłoszony najchętniej polecanym przez Klientów bankiem w Polsce. Tytuł „Złotego Banku 2009 r.”, przyznany przez internautów w plebiscycie Bankier.pl i PayU SA „Złoty Bankier” w lutym 2010 r., to kolejne istotne wyróżnienie w historii Banku.

MultiBank powstał w 2001 r. jako detaliczna część BRE Banku SA. Specjalizuje się w usługach personal banking dla osób zamożnych. Po 10 latach działalności, plasuje się wśród największych i najbardziej nowoczesnych instytucji finansowych na Polskim rynku. Dziś, z usług MultiBanku korzysta już ponad sześćset tysięcy klientów. Bank dysponuje szeroką ofertą produktów inwestycyjnych, depozytowych i kredytowych dla osób fizycznych i przedsiębiorstw od pierwszego dnia działalności.

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Krzysztof Olszewski
Rzecznik Prasowy, mBank
Tel.: (42) 638 17 22, + 48 607 35 45 43
e-mail: Krzysztof.Olszewski@mBank.pl

Mateusz Żelechowski
Rzecznik prasowy MultiBanku
tel.: (42) 638 18 92, +48 696 474 182
e-mail: mateusz.zelechowski@multibank.pl

Anna Smółka – Gnauck
Tel. +48 601 39 41 70
e-mail: biuro.prasowe@axa-polska.pl

Grupa AXA

Grupa AXA jest światowym liderem w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego. Jesteśmy obecni w 56 krajach, zatrudniamy 214 000 pracowników, zaufały nam 93 miliony klientów. Wg rankingu Interbrands marka AXA jest marką numer 1 światowych ubezpieczeń.
W 2010 roku Grupa AXA odnotowała przychody w wysokości 91 mld euro oraz 3,9 mld euro dochodów z działalności podstawowej (underlying earnings).

Grupa AXA w Polsce

W Polsce działamy za pośrednictwem następujących podmiotów: AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S. A., AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S. A., AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S. A., AXA TFI oraz AXA Polska S. A. i Avanssur S. A. Oddział w Polsce (działający pod marką handlową AXA Direct). Naszym Klientom oferujemy ubezpieczenia ochronne, inwestycyjne, emerytalne, komunikacyjne, turystyczne oraz ubezpieczenia korporacyjne.  W Polsce zaufało nam do tej pory ponad 1,5 mln klientów.

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online