AXA zakończyła transakcję zakupu Liberty Ubezpieczenia

AXA przejmuje Liberty Ubezpieczenia. Szersza oferta zapewni firmie potencjał wzrostu skali działalności w Polsce.

 AXA ogłosiła dziś, że sfinalizowała transakcję przejęcia Liberty Ubezpieczenia, towarzystwa ubezpieczeniowego należącego do Liberty Mutual Insurance Group. Transakcja opiewa na 101,3 mln PLN (23,5 mln EUR).Od 1 października 2016 r. Liberty Ubezpieczenia zostanie zintegrowane z AXA Ubezpieczenia TUiR.

 – Gwarantujemy wszystkim dotychczasowym klientom Liberty Ubezpieczenia, że warunki ich umów nie zmieniają się. Mogą się też z nami kontaktować jak dotychczas. Dokładamy wszelkich starań, aby zmiana przebiegała płynnie dla naszych klientów, pośredników i innych partnerów biznesowych. Dziękuję pracownikom naszym i Liberty Ubezpieczenia za zaangażowanie, dzięki któremu mogę powiedzieć, że jesteśmy do tej zmiany dobrze przygotowani. Zależy nam jednocześnie, aby wszyscy klienci, pośrednicy i nasi partnerzy biznesowi czuli się dobrze poinformowani i rozumieli, co oznacza dla nich integracja Liberty Ubezpieczenia z AXA Ubezpieczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazywać im informacje wykorzystując różnorodne kanały komunikacji – podkreśla Henry de Courtois, wiceprezes AXA Ubezpieczenia TUiR odpowiedzialny za ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych.

AXA w 2015 roku przejęła BRE Ubezpieczenia TUiR (od 1 grudnia 2015 nazywa się AXA Ubezpieczenia TUiR) i podjęła decyzję o połączeniu AXA Direct, AXA Ubezpieczenia TUiR i AXA TUiR w jedną spółkę majątkową do końca 2017 roku. Dzięki kolejnej akwizycji AXA poszerzyła kanały sprzedaży i ofertę ubezpieczeń. To zapewni towarzystwu potencjał wzrostu skali działalności w Polsce.

– Stajemy się uniwersalnym ubezpieczycielem z pełną ofertą ubezpieczeń majątkowych. Klienci mogą je kupić u agentów, brokerów, przez Internet i w call centre, ale również w bankach, w tym w mBanku, z którym AXA tworzy strategiczne partnerstwo. Te kanały bardzo dobrze się uzupełniają. Dzięki temu możemy klientom zaoferować ubezpieczenia, których potrzebują i serwis, z którego będą zadowoleni. W szczególności chcemy, aby AXA była znana z szybkiej i uczciwej likwidacji szkód. Na końcu ważne jest też, abyśmy realizowali nasz główny cel działalności, jakim jest zyskowność. – dodał Henry de Courtois.

AXA w Polsce oferuje teraz klientom indywidualnym ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia osobowe i majątkowe, w tym mieszkaniowe, komunikacyjne oraz podróżne, usługi assistance, zarządzania aktywami, OFE, a także ubezpieczenia majątkowe dla firm. Obsługuje ponad 3 miliony klientów. W wyniku przejęcia Liberty Ubezpieczenia AXA zwiększa udział w rynku ubezpieczeń majątkowych z 3%1 do 4,8%2 i jest obecnie 6. towarzystwem majątkowym w Polsce z łącznym przypisem składki brutto o wartości ponad 1 mld zł3. AXA jest również 9. towarzystwem w segmencie ubezpieczeń na życie z udziałem 4,3% po II kwartale 20164.

– Zwiększenie skali i zakresu działalności to duża szansa na rozwój biznesu ubezpieczeń majątkowych dla firm, który do tej pory nie osiągnął satysfakcjonującego dla nas rozmiaru. Dokładając do tego wysokie kwalifikacje i doświadczenie specjalistów od oceny ryzyka, możemy w ciągu kilku najbliższych lat zdecydowanie powiększyć portfel ubezpieczeń korporacyjnych. Przy czym będziemy realizować projekty, które przede wszystkim zapewnią firmie długoterminowy zysk – powiedziała Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes AXA TUiR, odpowiedzialna za ubezpieczenia majątkowe dla firm.

1 Na podstawie przypisu składki brutto po II kw. 2015, bez Liberty Ubezpieczenia. Uwzględniona reasekuracja czynna AXA TUiR. Źródło: KNF, raporty firm.

2 Na podstawie przypisu składki brutto po II kw. 2016. Uwzględniona reasekuracja czynna AXA TUiR. Źródło: KNF, raporty firm.

3 Źródło: KNF, raporty firm. Przypis składki brutto AXA i Liberty na podstawie danych za 2015 rok.

4 Źródło: KNF, raporty firm. —

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online