IV edycja AXA „Wspieramy Mamy” zakończona!

Dzisiaj zakończyła się IV edycja programu społecznego AXA „Wspieramy Mamy”.

Spośród 240 otrzymanych wniosków, niezależna komisja (Dorota Wellman, Magdalena Jankowska, Hanna Palska, Małgorzata Sikorska, Iwona Olkowicz, przedstawiciel AXA) wytypowała 11 zwycięskich projektów. Dodatkowo pracownicy AXA zdecydowali o przyznaniu 12. grantu. Łączna kwota dotacji to ponad 139 tysięcy złotych.

W czasie czterech edycji programu zgłoszono 890 wniosków o dotację z całego kraju.38 wybranych organizacji pozarządowych zrealizowało swoje projekty, w których udział wzięło około tysiąca matek. Łączna kwota przekazanego przez AXA wsparcia w czterech edycjach to: 513.791,95 zł.

W ciągu tych czterech edycji program „Wspieramy Mamy” pomógł, między innymi: 

  • mamom dzieci niepełnosprawnych w zdobyciu prawa jazdy,
  • powstaniu wystawy oraz broszur informacyjnych,
  • dla rodziców i lekarzy,
  • przybliżających problem Zespołu Downa,
  • przy realizacji filmu o autyzmie,
  • niewidomym mamom w nauce pielęgnacji swoich nowo narodzonych dzieci,
  • przy powstawaniu książeczki dla dzieci o niepełnosprawności rodziców pt. „Moja mama jeździ na wózku”,
  • powstać Bankowi Czasu Matek
  • uruchomieniu platformy wymiany usług i doświadczeń pomiędzy kobietami.

AXA, jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie, obecna w Polsce od 2006 roku, przeprowadziła w 2007 roku badanie społeczne dotyczące sytuacji polskich matek. Na jego podstawie przygotowano raport „Inicjatywy społeczne na rzecz matek, problemy, wyzwania, dobre praktyki”, którego autorkami były Julia Kubisa, dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska i dr hab. Hanna Palska. Po jego publikacji AXA zdecydowała się wspierać kobiety w trudnym, ale i szczęśliwym okresie, jakim jest macierzyństwo, tak aby mogły w pełni cieszyć się i czerpać satysfakcję z BYCIA MAMĄ. Tak powstał projekt AXA „Wspieramy mamy”. Jego celem jest pomoc finansowa i merytoryczna organizacjom działającym na rzecz matek w Polsce. Partnerem w tym przedsięwzięciu są Inwestycje Społeczne, firma specjalizująca się w działaniach na styku biznesu i działań charytatywnych. Do udziału w nim zapraszane są organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne, jako specjaliści w wybranych dziedzinach, dzięki którym możliwe jest dotarcie do tych matek, które potrzebują pomocy.

Program AXA „Wspieramy Mamy” realizowany jest na kilku płaszczyznach: wsparcia finansowego, informacji i promocji oraz zaangażowania pracowników AXA. Programy realizowane przez organizacje pozarządowe mają bardzo zróżnicowany charakter i grupę odbiorców.

AXA wspiera także mamy bezpośrednio związane z firmą. 20 maja br. AXA Polska S.A. została wyróżniona w konkursie „Mama w pracy” organizowanym przez Fundację Świętego Mikołaja, "Rzeczpospolitą" oraz MillwardBrown SMG/KRC. Wyróżnienia przyznawane są firmom za zaangażowanie i podnoszenie standardów pracy młodych mam.

Programy zrealizowane w IV edycji

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Anna Smółka – Gnauck
Tel. +48 601 39 41 70
biuro.prasowe@axa-polska.pl

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online