Pchła Szachrajka i prezesi wolontariusze w teatrze Polonia

Prawie dwieście dzieci z klas integracyjnych będzie uczestniczyć w imprezie wolontariackiej zorganizowanej specjalnie dla nich przez Fundację Krystyny Jandy oraz Koalicję „Prezesi-wolontariusze 2011”. Patronat nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji.

Już w najbliższą środę (19 października 2011 r. w godz. 11.00-13.00) w Teatrze Polonia w Warszawie odbędzie się niecodzienne wydarzenie kulturalne, przygotowane specjalnie dla dzieci z klas integracyjnych. Będzie to spektakl Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka” przygotowany przez aktorów Teatru Polonia, a także pokaz filmu edukacyjnego pt. „Nie taki prąd straszny”, stanowiący element programu wolontariackiego realizowanego przez Grupę ENEA S.A. 

Podczas wizyty w teatrze dziećmi opiekować się będą członkowie Koalicji „Prezesi-wolontariusze 2011”: Maciej Szwarc (Prezes AXA Polska), Aneta Podyma (Prezes AXA TFI), Sonia Wędrychowicz-Horbatowska (Prezes Citi Handlowy), Paweł Ornatek (Prezes Lyreco) oraz Marek Kuzaka (Prezes AMS). Prezesom towarzyszyć będą wolontariusze z ich firm oraz z Fundacji „DR CLOWN”.

 Z inicjatywy firmy AXA oraz Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury na jeden dzień członkowie Koalicji wcielą się w role animatorów, by w bajkowych przebraniach bawić i uczyć młodą publiczność, a także służyć dzieciom swoją pomocą: na widowni, w szatni czy przy sprawdzaniu biletów. Nad tym, by wszystko przebiegło sprawnie czuwać będzie sama właścicielka Teatru, Krystyna Janda. 

Cieszę się i zapraszam najserdeczniej. Spotkanie dzieci i Prezesów w niecodziennej roli będzie dla obu stron nie lada niespodzianką. My ze swojej strony będziemy czuwać, wyciągnę pomocną dłoń i do Prezesów, i do dzieci. To nasza najradośniejsza, najbardziej otwarta i najbardziej krytyczna widownia. Dziękuję za tę inicjatywę i dziękuję, że wybrali Państwo naszą Fundację i nasz Teatr. – Krystyna Janda. 

Celem tej inicjatywy jest nie tylko umożliwienie dzieciom z klas integracyjnych wizyty w Teatrze i spędzenie miłego popołudnia, ale także zainspirowanie ich, pobudzenie wyobraźni oraz pokazanie ciekawego sposobu na spędzanie wolnego czasu. - mówi Aneta Podyma, inicjatorka wydarzenia. 

Obecność w teatrze Prezesów-wolontariuszy, zaangażowanych w działania prospołeczne, może stać się dla dzieci ciekawym doświadczeniem, pokazać im dorosłych, którym nie jest obojętny los innych. - dodaje Maciej Szwarc

Ci z Prezesów-wolontariuszy, którzy nie mogą osobiście pojawić się w Teatrze Polonia, włączają się w inicjatywę w inny sposób – po spektaklu na dzieci czekają upominki przygotowane przez firmy: ENEA S.A., Lyreco Polska S.A., Danone Sp. z o.o., Citibank, Xelion. Doradcy Finansowi Sp. z o.o., NUTRICIA Polska, Tchibo Warszawa, Medicover Sp. z o.o. i AMS S.A.– Koalicja „Prezesi-wolontariusze 2011", jest innowacyjną i bardzo potrzebną inicjatywą, która wpisuje się jako jeden ze sposobów obywatelskiego opowiadania się po stronie dobroci, okazywania wrażliwości i solidarności w niesieniu pomocy środowiskom, które same sobie pomóc nie są w stanie. Często potrzebują naprawdę niewielkiego wsparcia, czasu i uwagi, aby dalej żyć. Osobiście bardzo jestem poruszony i uradowany faktem, że ta doniosła inicjatywa zaistniała w Europejskim Roku Wolontariatu, jako odpowiedz biznesu na potrzeby innych ludzi. – komentuje Piotr Pawłowski, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, która jest patronem wydarzenia. 

Ogromnie się cieszę, że mogę uczestniczyć w tej akcji i mam nadzieję, że to co wspólnie zrobimy w Teatrze Polonia to dopiero początek naszych szerokich działań promujących wolontariat. Citi Handlowy jest bankiem, dla którego działania podejmowane w ramach społecznej odpowiedzialności mają szczególne znaczenie. Od lat nasz bank, nasi pracownicy angażują się w projekty woluntarystyczne. Przygotowują swoje autorskie inicjatywy, by potem wspólnie ze swoimi współpracownikami, znajomymi i rodzinami pomagać potrzebującym. Mój udział w tej akcji doskonale, więc wpisuje się w kulturę wolontariatu, jaką w banku od lat kultywujemy. Głęboko wierzę, że nasze uczestnictwo w akcji „Prezesi-wolontariusze 2011” będzie inspirujące nie tylko dla osób, którzy dzisiaj są beneficjentami tej inicjatywy, ale także dla tych, którzy na razie tylko nam się przyglądają. A wkrótce dołączą do naszego grona - grona wolontariuszy. – powiedziała Sonia Wędrychowicz-Horbatowskiej, Wiceprezes Citi Handlowy.


Zauważyłem, że w codzienny życiu, biznesowym i prywatnym, przy jego dużej dynamice, nie mam czasu na działania prospołeczne. Wierzę, że każdy powinien poświęcić trochę - najpierw uwagi, potem pracy - na rozwój społeczności lokalnej, pomoc innym albo inne działalności mające pozytywny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość. Stąd mój udział w Koalicji. Wybrałem zaś udział w przedstawieniu, gdyż lubię pracę z dziećmi - sam mam dwójkę - oraz łatwo nawiązuję z nimi kontakt. Jeśli mogę mieć udział w przygotowaniu ciekawego wydarzenia dla dzieci - uczynię to z przyjemnością. – dodaje Paweł Ornatek, Prezes Lyreco.

Akredytacji udziela Dagmara Kruczkowska:tel. +48 22 622 01 22 wew. 17e-mail: d.kruczkowska@filantropia.org.pl

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online