Piotr Bujko, zarządzający AXA Akcji, bohaterem miesiąca według Pulsu Biznesu

Puls Biznesu opublikował wyniki funduszy inwestycyjnych za czerwiec 2014. Szczególne wyróżnienie przypadło zarządzającemu funduszem AXA Akcji Piotrowi Bujko, który mimo spadkowych tendencji WIG, zyskał dla AXA Akcji 1,4%.

AXA Akcji uzyskała najlepszy wynik wśród uniwersalnych funduszy akcji polskich, pozostawiając w tyle na podium Iventum Akcji (+0,8%) i Noble Fund Akcji (+0,6%). Tuż za nimi, na czwartej pozycji, z dodatnim wynikiem uplasowała się AXA Akcji Big Players, zyskując w czerwcu 0,2%.

Przy okazji warto wspomnieć, że inny nasz fundusz AXA Equity Active Asset Allocation, inwestujący głównie na rynkach zagranicznych, osiągnął stopę zwrotu +12,66% w pierwszym półroczu, co czyni go najlepszym funduszem wśród podobnych produktów akcyjnych.

Tak Piotr komentuje obecną sytuację giełdową w Polsce: GPW wciąż może zachowywać się gorzej od giełd zagranicznych, ze względu na postrzeganie reformy OFE przez inwestorów zagranicznych oraz malejącą płynność. Ponadto struktura polskiego rynku, w której istotny udział w indeksach mają spółki o charakterze defensywnym, nie będzie ułatwiać dynamicznej zwyżki indeksów.

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online