Raport AXA: „Ciemna strona macierzyństwa. O niepokojach współczesnych matek”

Zachęcamy do lektury raportu „Ciemna strona macierzyństwa. O niepokojach współczesnych matek” opracowany pod kierunkiem dr Małgorzaty Sikorskiej, socjolog Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to publikacja wydana z okazji 5-lecia naszego flagowego projektu zaangażowania społecznego „Wspieramy Mamy” . W tym czasie dzięki naszym grantom o łącznej wartości  ponad 630 000 zł, 41 stowarzyszeń, 7 fundacji i 2 nieformalne grupy zrealizowały 50 projektów, których celem była pomoc matkom w trudnych życiowych sytuacjach.

Zbierając opinie matek z różnych miejscowości do raportu, a także gromadząc dane, opinie, podsumowując trendy, chcieliśmy sprawdzić czy potrzeby rodziców w Polsce w ciągu ostatnich 5 lat uległy jakimś zmianom. Wyniki tego badania posłużą nam teraz do weryfikacji naszej strategii i celów programu „Wspieramy mamy” na kolejne lata. 

Mamy nadzieję, że raport będzie też ważnym głosem w dyskusji o współczesnym polskim rodzicielstwie. Jest to bowiem pierwsza w Polsce tak wszechstronna publikacja o lękach i obawach współczesnych matek.

Wspieramy mamy

 

Raport 2012 „Ciemna strony macierzyństwa” (PDF 4.57 MB)

Raport 2007 „„Z macierzyństwem na co dzień” (PDF 1.72 MB)

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online