Raport AXA: „Ciemna strona macierzyństwa. O niepokojach współczesnych matek”

Zachęcamy do lektury raportu „Ciemna strona macierzyństwa. O niepokojach współczesnych matek” opracowany pod kierunkiem dr Małgorzaty Sikorskiej, socjolog Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to publikacja wydana z okazji 5-lecia naszego flagowego projektu zaangażowania społecznego „Wspieramy Mamy” . W tym czasie dzięki naszym grantom o łącznej wartości  ponad 630 000 zł, 41 stowarzyszeń, 7 fundacji i 2 nieformalne grupy zrealizowały 50 projektów, których celem była pomoc matkom w trudnych życiowych sytuacjach.

Zbierając opinie matek z różnych miejscowości do raportu, a także gromadząc dane, opinie, podsumowując trendy, chcieliśmy sprawdzić czy potrzeby rodziców w Polsce w ciągu ostatnich 5 lat uległy jakimś zmianom. Wyniki tego badania posłużą nam teraz do weryfikacji naszej strategii i celów programu „Wspieramy mamy” na kolejne lata. 

Mamy nadzieję, że raport będzie też ważnym głosem w dyskusji o współczesnym polskim rodzicielstwie. Jest to bowiem pierwsza w Polsce tak wszechstronna publikacja o lękach i obawach współczesnych matek.

Wspieramy mamy

 

Raport 2012 „Ciemna strony macierzyństwa” (PDF 4.57 MB)

Raport 2007 „„Z macierzyństwem na co dzień” (PDF 1.72 MB)

Jak oceniasz
serwis axa.pl?