Wolontariusze AXA uczą młodzież ponadgimnazjalną, jak dbać o przyszłość finansową.

Podsumowaliśmy właśnie pilotażową edycję pierwszego w skali ogólnopolskiej programu edukacji o ubezpieczeniach dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „dbam o przyszłość”. Wkrótce rusza druga edycja, do udziału w której zapraszam!

W pilotażowej edycji, w niespełna dwa miesiące, wolontariusze AXA pod okiem pedagogów przeprowadzili lekcje z ubezpieczeń i inwestowania w ramach zajęć z przedsiębiorczości dla ponad 600 uczniów z 14 szkół z różnych regionów Polski. Jednym z nich jest Izabela Kukiz, dyrektor oddziału w Warszawie. Program jest wpisany w strategię AXA w zakresie odpowiedzialności korporacyjnej i jest ważnym elementem misji firmy jako ubezpieczyciela. Pod angielską nazwą „Insure Your Success” prowadzony jest na całym świecie przez Grupę AXA i Junior Achievement Worldwide, który w Polsce reprezentuje Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. 


Izabela Kukiz, dyrektor oddziału w Warszawie, wolontariuszka Dbam o przyszłość: „Fajna przygoda
i świetna weryfikacja - czy nadal potrafię dostosować się do każdego słuchacza :)
 Pracowaliśmy 2,5 godz. zegarowej i  przerobiliśmy cały materiał.  Obyśmy mieli więcej takich okazji do dzielenia się wiedzą. Dziękuję za tę możliwość i zaufanie. Podtrzymuję gotowość na więcej :)”


Program Dbam o przyszłość jest oparty o wolontariat pracowników grupy AXA. Korzystając ze standardów wolontariatu opracowanych przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości  wolontariusze AXA wspierają nauczycieli w realizacji zajęć z podstaw  przedsiębiorczości. Nauczyciel zyskuje pomoc i pewność przekazywania wiedzy zgodnej z aktualnym stanem prawnym i gospodarczym, a wolontariusze możliwość przekazania własnej wiedzy i podzielenia się doświadczeniem zawodowym.


Wolontariusze przyjmują  na zajęciach rolę konsultantów. Dzielą się z uczniami wiedzą merytoryczną oraz umiejętnościami wykorzystania jej w praktyce; pomagają uczniom zrozumieć materiał przekazywany
w szkole. Jako praktycy, przybliżają im zasady ubezpieczeń i wyjaśniają sposoby ochrony przed skutkami finansowymi różnych rodzajów ryzyk. Ważnym elementem tych spotkań jest także prezentacja doświadczeń i przemyśleń dotyczących własnej drogi zawodowej i edukacyjnej.


Spotkania te są dla uczniów okazją do pogłębienia wiedzy, wyjaśnienia wątpliwości, zadawania pytań. Kompetencje pracowników AXA umożliwiają młodzieży przedyskutowanie problemów, na które natknęli się w realnym życiu. Wolontariusze stanowią dla młodzieży wzór do naśladowania, a ich obecność na zajęciach zachęca i motywuje uczniów do samodzielnej i bardziej wytężonej pracy. 


Udział pracowników AXA w programie Dbam o przyszłość stanowi modelowy wzór wolontariatu kompetencyjnego, który w Polsce jest wciąż postrzegany przez firmy jako trudne wyzwanie
–  podsumowuje Anna Radziejowska, koordynatorka programu z ramienia Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online