Zmiana cyklu PKB na „ożywienie PKB”. Wzrasta popyt na instrumenty akcyjne.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Biuletynem Inwestycyjnym, którego treść skomentował Łukasz Hajduk, specjalista ds. komunikacji inwestycyjnej w AXA Życie. Osoby posiadające Plan Inwestycyjny AXA zapraszamy również do sprawdzenia aktualnego Rankingu ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych dostępnego w Centrum Informacji Inwestora po zalogowaniu do konta AXA Online.

- Po blisko roku informowania o spowolnieniu dynamiki wzrostu PKB nadszedł czas na obranie nowego kursu. Dane o dynamice wzrostu PKB za pierwszy kwartał napawają optymizmem, a skala zmian spowodowała, że zgodnie z przyjętą metodologią AXA, nasz biuletyn wskazuje obecnie OŻYWIENIE PKB, a co za tym idzie wzrost popytu na instrumenty akcyjne. Oznacza to też zmianę strategii Portfela Cyklu Koniunkturalnego. Pod koniec maja, w momencie opublikowania Biuletynu, PCK dokonał konwersje i rozpoczął alokacje nowych wpłat w fundusze o profilu akcyjnym. – podsumował Łukasz Hajduk.

Biuletyn Inwestycyjny to przystępne wsparcie w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych, stworzone dla klientów UFK. Jest to bardzo ważne narzędzie, ponieważ UFK to ubezpieczenia rekomendowane osobom o wysokim poziomie akceptacji ryzyka, a z drugiej strony nasz przeciętny klient posiada przeciętną wiedzę na temat rynku finansowego. Biuletyn Inwestycyjny wskazuje obecną fazę cyklu PKB i klasę aktywów najlepiej odpowiadającą tej fazie (wg metodologii AXA). Dzięki temu łatwo można określić kierunek inwestycji. Osoby, które chcą aktywnie zarządzać swoim portfelem inwestycyjnym mają dodatkowo możliwość skorzystania ze wspomnianego rankingu UFK.

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online