AktualnościInformacje dla Podróżnych dotyczące niewypłacalności Biura Podróży CELTUR Katarzyna Umżyńska

W związku z niewypłacalnością Biura Podróży CELTUR Katarzyna Umżyńska, które posiada gwarancję ubezpieczeniową numer 05.821.502 wystawioną dnia 20.08.2019 przez AXA Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A., rozpoczęliśmy proces przyjmowania roszczeń z tytułu zawartych umów o świadczenie imprez turystycznych lub powiązanych usług turystycznych zawartych od dnia 17.09.2019 r., które nie zostały lub nie zostaną zrealizowane przez Biuro Podróży CELTUR Katarzyna Umżyńska

Z obawy przed koronawirusem szukamy ubezpieczenia?

Polacy wydali ponad 5,2 mld zł na ubezpieczenia na życie w I kwartale 2020 r., niemal tyle samo co rok temu – policzyła Polska Izba Ubezpieczeń. Dwa miesiące później okazuje się, że koronawirus może przewartościować myślenie ludzi o ubezpieczeniach. W ankiecie przeprowadzonej na zlecenie firmy ubezpieczeniowej AXA badani, którzy już posiadają ubezpieczenie, deklarują, że z obawy przed koronawirusem chcą rozszerzyć zakres swoich ubezpieczeń – o ochronę zdrowia przede wszystkim.

Wspieramy finansowo lokalne szpitale

Razem z naszym partnerem, firmą Provident, wsparliśmy finansowo szpitale w Brodnicy, Chełmży, Przasnyszu, Strzelcach Opolskich i Szczytnie. Podjęliśmy decyzję o przesunięciu części środków z jednej ze wspólnych inicjatyw kulturalnych na rzecz pomocy służbom medycznym w walce z epidemią.

Ubezpieczyciele łączą siły i wpierają lekarzy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA

W obliczu trwającej pandemii Axa, Generali, Nationale-Nederlanden oraz Unum wraz z Fundacją Unum podjęły wspólną inicjatywę, której celem jest wsparcie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w walce z koronawirusem. Firmy przekazały łącznie 300 tys. złotych na zakup sprzętu, który umożliwia diagnozę zaburzeń układu oddechowego.

Polisy AXA ze znakiem jakości!

AXA drugi rok z rzędu została nagrodzona tytułem Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej. Tytuł otrzymaliśmy w dwóch kategoriach: ubezpieczeń komunikacyjnych (miejsce #2) i ubezpieczeń na życie (miejsce #2).

AXA zamierza sprzedać biznes w Europie Środkowej i Wschodniej

AXA zawarła umowę z austriacką firmą UNIQA Insurance Group AG, na podstawie której UNIQA zamierza kupić spółki należące do Grupy AXA w Polsce: AXA Polska SA, AXA Życie TU SA, AXA Ubezpieczenia TUiR SA, AXA TFI SA i AXA PTE SA oraz spółki w Czechach i na Słowacji za łączną kwotę około 1 miliarda euro.

– Ta transakcja oznacza kolejny krok w upraszczaniu działalności AXA – powiedział Thomas Buberl, dyrektor generalny AXA. I dodał: – Jesteśmy przekonani, że działalność AXA w Europie Środkowej i...

Polisa AXA pomoże w przypadku koronawirusa. Zalecenia dla naszych klientów za granicą.

Polisy turystyczne AXA chronią na wypadek zarażenia się wirusem podczas pobytu za granicą w regionie, w którym ogłoszono epidemię, jak również tam, gdzie do tej pory nie zidentyfikowano wystąpienia wirusa. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy doszło do zakażenia, pokrywamy koszty leczenia nagłego zachorowania w podróży. Zalecamy jednak, aby podróżni przed wyjazdem śledzili komunikaty, zalecenia i ostrzeżenia państwowe.

AXA najlepszym partnerem dla brokerów!

Miło nam poinformować, że AXA została doceniona za jakość współpracy w badaniu brokerów badanych przez Komisję Nadzoru Finansowego. W ich ocenie zasłużyliśmy na pierwsze miejsce!

AXA ubezpieczy radców prawnych

  • Krajowa Izba Radców Prawnych wybrała firmę AXA na ubezpieczyciela, który ubezpieczy odpowiedzialność cywilną 35 tys. radców prawnych.
  • Brokerem ubezpieczeniowym Izby jest międzynarodowa grupa Willis Towers Watson, która zajmie się obsługą około 40 tys. umów ubezpieczenia dla radców prawnych, obsługą roszczeń zgłaszanych do ubezpieczonych radców oraz udostępni dedykowaną platformę IT do obsługi ubezpieczeń dodatkowych.
  • Umowa obejmie nowe rodzaje odpowiedzialności ponoszonej przez radców prawnych,...

AXA w gronie najlepszych marek w Polsce

O markach z tytułem Superbrands mówi się, że to superliga wszystkich marek. Co roku pod lupę branych jest 2000 marek konsumenckich. W proces oceny zaangażowanych jest ponad 10 tysięcy konsumentów oraz ponad 30 ekspertów z dziedziny reklamy, marketingu, PR i brandingu. Doceniane są marki, które dają konsumentom spójne doświadczenie w każdym punkcie styku z marką. Za taką markę uznana została AXA otrzymując wyróżnienie Superbrands 2020.

Kosmiczne ryzyko i efekt motyla. Eksperci AXA na 12. Ogólnopolskim Zjeździe Firm Rodzinnych U-Rodziny 2019

Jest nam niezmiernie miło wystąpić w roli partnera strategicznego Inicjatywy Firm Rodzinnych i współtworzyć największą konferencję biznesową dla środowiska polskich przedsiębiorców rodzinnych - 12. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-RODZINY 2019. Za miesiąc, w dniach 24-26 października 2019 roku, w hotelu Sofitel Warsaw Victoria, spotkają się przedstawiciele biznesu, instytucji państwowych i świata nauki, aby rozmawiać o rozwoju i bezpieczeństwie firm rodzinnych i ich znaczącej roli w życiu...

Jak oceniasz
serwis axa.pl?