Kalkulator ubezpieczenia domu – zobacz jak szybko możesz obliczyć składkę!

Zastanawiasz się nad ubezpieczeniem mieszkania? A może już masz polisę, ale chcesz się upewnić, że nie przepłacasz? Wypróbuj nasz kalkulator ubezpieczenia domu – to szybki i prosty sposób.

Kalkulator ubezpieczenia domu pomoże Ci w kilka minut obliczyć koszt polisy. Wystarczy, że dokładnie wypełnisz formularz, przechodząc kolejno przez kilka prostych kroków. Jakich pytań się spodziewać? Na początku kalkulator ubezpieczenia domu zapyta o podstawy.

Kalkulator ubezpieczenia domu – informacje o nieruchomości

Najpierw zaznacz, jaką nieruchomość chcesz ubezpieczyć. Do wyboru masz mieszkanie, dom lub dom w budowie, co należy rozumieć nie tylko jako nowo wznoszony budynek, ale także sytuację rozbudowy, przebudowy lub nadbudowy budynku już istniejącego. Od tego, jaką opcję wybierzesz zależy, jakie pytania kalkulator ubezpieczenia domu zada w następnej kolejności.

  • Jeżeli chcesz ubezpieczyć mieszkanie, musisz określić, na jakim piętrze znajduje się dany lokal (parterze, pośrednim lub ostatnim)
  • Jeśli z dostępnych nieruchomości wybrałeś dom, kalkulator ubezpieczenia domu zapyta, czy ściany budynku lub pokrycie dachu są wykonane z elementów palnych (np. drewno).
  • Pytanie o elementy palne pojawi się także po wybraniu opcji „dom w budowie”.

Dodatkowo zostaniesz poproszony o określenie, czy dom znajduje się w stanie surowym zamkniętym – wykonano izolacje i odwodnienie budynku, dach, stolarkę okienną oraz wstawiono drzwi zewnętrzne i garażowe.

Niezależnie od tego, co chcesz ubezpieczyć, kalkulator ubezpieczenia domu zada Ci także kilka standardowych pytań. Z którego roku pochodzi budynek? Czy nieruchomość jest dodatkowo zabezpieczona drzwiami antywłamaniowymi lub alarmem? Czy działa monitoring lub lokalny nadzór ochrony? Czy masz umowę z agencją ochrony? Kalkulator ubezpieczenia domu poprosi Cię także o kod pocztowy nieruchomości oraz powierzchnię użytkową. To tutaj będziesz mógł zaznaczyć, czy chcesz dokonać cesji na polisie (opcja wymagana przez bank przy udzielaniu kredytu hipotecznego).

Kalkulator ubezpieczenia domu – sposób użytkowania nieruchomości

W tym kroku zaznacz, czy jesteś właścicielem nieruchomości i w niej mieszkasz, jesteś właścicielem, ale wynajmujesz nieruchomość, jesteś najemcą, posiadasz spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu czy też użytkujesz nieruchomość na innej podstawie. Kalkulator ubezpieczenia domu zapyta też m.in. o to, czy w lokalu jest prowadzona działalność gospodarcza. Czy w ostatnich kilku latach miałeś szkodę mieszkaniową, w tym powodziową? Czy miejsce ubezpieczenia bywa niezamieszkane lub nieużytkowane dłużej niż przez trzy miesiące?

Kalkulator ubezpieczenia domu – oferta

Po uzupełnieniu wszystkich danych będziesz już mógł przejść do oferty. Zaznacz, jaki zakres ochrony Cię interesuje i zobacz, w jaki sposób dodanie lub odjęcie poszczególnych elementów ochrony wpływa na roczną składkę. Kalkulator ubezpieczenia pozwoli Ci też wybrać dodatkowe ryzyka i usługi, jak Assistance Domowy, Pomoc Medyczna 24 czy OC najemcy. Jeżeli nie chcesz samodzielnie konstruować polisy, możesz wybrać jedną z gotowych opcji, wybierając zakres optymalny, podstawową ochronę lub wariant „tylko pod kredyt”. Gotowe!

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online