AXA największym ubezpieczycielem świata pod względem osiągniętego przypisu składki netto

W najnowszym rankingu światowych firm ubezpieczeniowych sporządzanym co roku przez firmę AM Best,pierwsze miejsce pod względem przypisu składki netto osiągniętego w 2009 r. zajęła Grupa AXA. W 2009 r. Klienci powierzyli nam ponad 116 miliardów USD składek.

25 grup ubezpieczeniowych sklasyfikowanych pod względem pozyskanej składki netto pozyskało w sumie w 2009 r. składkę o wartości 1,3 bilionów dolarów. Aż 9 ubezpieczycieli na liście posiada centrale w Europie, tyle samo w Stanach Zjednoczonych, a 7 w Azji (w tym 5 w Japonii).

Najwięksi ubezpieczyciele świata pod względem przypisu składki netto.

Aktualności AXA

Firma AM Best sklasyfikowała również ubezpieczycieli pod względem aktywów w zarządzaniu. W tej kategorii Grupa AXA zajęła drugie miejsce z wynikiem 963 miliardów dolarów. Wyprzedziła nas jedynie firma Japan Post Insurance, która zarządza aktywami o wartości 1,1 biliona dolarów.

Na 25 firm sklasyfikowanych w tej kategorii, 13 ma korzenie europejskie, a 6 jest zlokalizowanych w Ameryce Północnej i Azji. Wszystkie firmy obecne w rankingu zarządzają w sumie aktywami o wartości 25 bilionów dolarów.

Najwięksi ubezpieczyciele świata pod względem aktywów w zarządzaniu.

Aktualności AXA

Ranking przygotowywany jest co roku przez Firmę AM Best, która od ponad 100 lat sporządza raporty na temat światowego rynku ubezpieczeniowego. Tegoroczny opiera się na wynikach finansowych na koniec 2009 r. AM Best standaryzuje wyniki światowych ubezpieczycieli wynikające z różnych zasad raportowania oraz różnic kursowych.


W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Iwona Ryniewicz
Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej
AXA Polska
Tel.: +48 22 555 00 70
Tel. kom.: +48 600 492 741
e-mail: iwona.ryniewicz@axa-polska.pl

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online