Fundusz emerytalny AXA najlepiej inwestował w 2011r.

AXA OFE poradził sobie najlepiej spośród funduszy emerytalnych ze spadkami wartości jednostek rozrachunkowych w 2011 roku. Fundusz pokonał średni wynik osiągnięty przez wszystkie fundusze emerytalne aż o 1,4 punktu procentowego.

Fundusz już od kilku lat osiąga stabilne i ponadprzeciętne wyniki. To efekt prowadzonej w sposób konsekwentny i ostrożny polityki inwestycyjnej. 

Strategia inwestycyjna AXA OFE opiera się przede wszystkim na ochronie gromadzonego kapitału, niepodejmowaniu nadmiernego ryzyka oraz budowaniu wartości dla naszych klientów w długim horyzoncie inwestycyjnym. Bardzo dobre wyniki AXA OFE nie ograniczają się tylko do pierwszego miejsca osiągniętego w roku ubiegłym, ale są również ponadprzeciętne w dłuższych okresach inwestycyjnych: trzy- i pięcioletnim.” – komentuje politykę inwestycyjną Robert Garnczarek, prezes AXA PTE SA.

Strata wszystkich OFE w 2011 r. wyniosła niespełna 5 proc. AXA OFE w tym czasie stracił 3,27 proc. Zarządzający AXA OFE widzą szansę na to aby kolejne dwa, trzy lata przyniosły inwestorom więcej satysfakcji. Wprawdzie rynek nadal będzie charakteryzował się dużą zmiennością, jednak OFE są długoterminowymi inwestorami, którzy okresy giełdowej dekoniunktury najczęściej wykorzystują do zakupów po bardziej atrakcyjnych cenach.

 

Kontakt:

Aleksandra Leszczyńska
Tel.: 883 365 403
E-mail: biuro.prasowe@axa-polska.pl; aleksandra.leszczynska@axa-polska.pl


Grupa AXA

Grupa AXA jest jedną z największych globalnych grup finansowych, obsługuje 93 miliony klientów w 57 krajach i zarządza aktywami o wartości ponad 1 bilion euro. W 2010 roku Grupa AXA odnotowała przychody w wysokości 91 mld euro oraz 3,9 mld euro dochodów z działalności podstawowej (underlying earnings).

Grupa AXA w Polsce

W Polsce firma działa od 2005 roku.  Obsługuje ponad 1,5 mln klientów za pośrednictwem AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S. A., AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S. A., AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz AXA Polska S. A. i Avanssur S. A. Oddział w Polsce (działający pod marką handlową AXA Direct).

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online