Nastoletnim matkom będzie łatwiej dzięki AXA

Nastoletnim matkom będzie łatwiej dzięki AXA Granty V edycji programu „Wspieramy mamy” prowadzonego przez AXA rozdane.

Zakończył się nabór do V edycji programu „Wspieramy mamy”, który wspiera firma ubezpieczeniowa AXA. Dotacje dostało 12 projektów z całej Polski wybranych spośród 238 wniosków, prezentujących różne pomysły na pomoc matkom w trudnej sytuacji życiowej, m.in. tym nastoletnim lub nieprzygotowanym do macierzyństwa.

- W obecnych czasach ogromnych turbulencji gospodarczych, misja AXA, aby chronić naszych klientów przed ryzykiem dla życia i dorobku nabiera szczególnego znaczenia. Chcemy, aby tu i teraz, a także spoglądając w przyszłość, mogli żyć z większym poczuciem spokoju. Dlatego jedną z naszych kluczowych inicjatyw jest wspieranie matek, dla których bezpieczeństwo ich dzieci, jest sprawą najwyższej wagi. Będziemy wspierać te najbardziej potrzebujące w kolejnych latach – zapowiada Barbara Rajmańska, członek zarządu, odpowiedzialna za inicjatywy zaangażowania społecznego w AXA.

W tym roku AXA zdecydowała się wesprzeć 3 programy skierowane do matek nastoletnich lub nieprzygotowanych do macierzyństwa, 5 programów dla rodzin borykających się z niepełnosprawnością dzieci lub matek. Wybrano również projekty dla matek leczących się z alkoholizmu, matek ze środowisk mniejszości seksualnych oraz dla matek z rodzinami wielodzietnymi.

- Od 5 lat organizacje pozarządowe ubiegające się o dofinansowanie z programu AXA „Wspieramy mamy” zaskakują nas swoją pomysłowością, dogłębną diagnozą problemów polskich matek oraz propozycjami ich rozwiązań. Ideą programu jest przekazanie środków tym, którzy na co dzień pracują z potrzebującymi i najlepiej znają ich potrzeby. Dzięki temu co roku dofinansowanie otrzymują kolejne projekty, które w przekonaniu Komisji najbardziej efektywnie rozwiązują problemy matek w swoim otoczeniu.  – mówi Agnieszka Ciźla przedstawicielka Inwestycji Społecznych Sp. z o.o. partnera AXA w tym projekcie.

AXA po raz piąty rozdzieliła pieniądze dla organizacji, pomagających polskim matkom w ramach programu "Wspieramy mamy". Celem programu jest pomoc finansowa i merytoryczna organizacjom działającym na rzecz matek w Polsce.

AXA wspiera również mamy pracujące w firmie. W zeszłym roku została wyróżniona przez Fundację Świętego Mikołaja, „Rzeczpospolitą” oraz MillwardBrown SMG/KRC za zaangażowanie i podnoszenie standardów pracy młodych mam.

 

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt:

Aleksandra LESZCZYŃSKA                                             Dominika GRABEK
public relations                                                               specjalista ds.CSR
aleksandra.leszczynska@axa-polska.pl                             dominika.grabek@axa-polska.pl
biuro.prasowe@axa-polska.pl                                           Tel.:+48 22 555 06 36
Tel.: +48 22 555 00 48                                                  Kom.: +48 662 101 871
Kom.: +48 883 365 403

Grupa AXA

Grupa AXA jest światowym liderem w zapewnianiu bezpieczeństwa finansowego. Jesteśmy obecni w 56 krajach, zatrudniamy 214 000 pracowników, zaufały nam 93 miliony klientów. Wg rankingu Interbrands marka AXA jest marką numer 1 światowych ubezpieczeń. W 2010 roku Grupa AXA odnotowała przychody w wysokości 91 mld euro oraz 3,9 mld euro dochodów z działalności podstawowej (underlying earnings).

Grupa AXA w Polsce

W Polsce działamy za pośrednictwem następujących podmiotów: AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S. A., AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S. A., AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S. A., AXA TFI oraz AXA Polska S. A. i Avanssur S. A. Oddział w Polsce (działający pod marką handlową AXA Direct). Naszym Klientom oferujemy ubezpieczenia ochronne, inwestycyjne, emerytalne, komunikacyjne, turystyczne oraz ubezpieczenia korporacyjne.  W Polsce zaufało nam do tej pory ponad 1,5 mln klientów.

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online