Paweł Mizerski z AXA TFI miał w 2011 r. najtrafniejsze prognozy rynkowe

Paweł Mizerski, zarządzający funduszami w AXA TFI SA wygrał konkurs na najlepszego prognostę rynkowego w 2011 r. organizowany przez dziennik „Parkiet”. Wyprzedził analityków Banku Handlowego, a także Banku Zachodniego WBK.

Paweł Mizerski zarządza portfelami dłużnymi funduszy AXA. Specjalizuje się zarówno w inwestycjach w obligacje emitowane przez Skarb państwa, jak i w obligacje korporacyjne oraz emitowane przez gminy. Jego prognozy makroekonomiczne w 2011 r. okazały się być najbliższe danym rynkowym.

„Parkiet” co roku wyłania czołówkę analityków, których przewidywania okazywały się najbliższe danym publikowanym przez Główny Urząd Statystyczny i Narodowy Bank Polski. W tym roku jakość prognoz sprawdzana była również w odniesieniu do zmiennych danych rynkowych: kursu walutowego, stóp procentowych i koniunktury giełdowej. 

To nie pierwsze wyróżnienie dla Pawła Mizerskiego. Dwa lata z rzędu w 2009 i 2010 r. zajął drugie miejsce w plebiscycie na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowany przez Rzeczpospolitą i NBP.

 

Kontakt:

Aleksandra Leszczyńska
Tel.: 883 365 403
E-mail: biuro.prasowe@axa-polska.pl; aleksandra.leszczynska@axa-polska.pl


Grupa AXA

Grupa AXA jest jedną z największych globalnych grup finansowych, obsługuje 93 miliony klientów w 57 krajach i zarządza aktywami o wartości ponad 1 bilion euro. W 2010 roku Grupa AXA odnotowała przychody w wysokości 91 mld euro oraz 3,9 mld euro dochodów z działalności podstawowej (underlying earnings).

Grupa AXA w Polsce

W Polsce firma działa od 2005 roku.  Obsługuje ponad 1,5 mln klientów za pośrednictwem AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A., AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S. A., AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S. A., AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych oraz AXA Polska S. A. i Avanssur S. A. Oddział w Polsce (działający pod marką handlową AXA Direct).

Jak oceniasz
serwis axa.pl?
Zgłoś sprawę online
Zgłoś sprawę
online